Предметна настава

Наставници во предметна настава

 
Наставник Предмет Одд. Раков Предава во:
Македонски јазик
Лиле Жабоска Македонски јазик 7а, б/ 9а, в, г
Олгица Младеновска Македонски јазик 7в/ 8а, б, в, г
Никола Нешковски Македонски јазик   6а, б, в, г/ 9б
Фиданка Стојановска Македонски јазик   7г/ ПУ
Странски Јазици
Славица Јаневска Англиски јазик 7а, б, в, г/ 9б, в, г
Ана Котева Англиски јазик   1а, б, в/ 2а, в/ 5а, б, в, г
Елизабета Филипова Англиски јазик   2б/3а, б, в, г/ 4а, б,в
Елена К. Шикова Англиски јазик   6а, б/ ПУ
Орданчо Петров Англиски јазик   6а, б/ 8а, б, в, г/ 9а
Соња Јаковлеска Француски Јазик   8а, б, в, г
Андријана Ласкова Германски Јазик

6а, б, в/ 7а, б, в/ 8а, б, в/ 9б, в
Зорица Карова Германски Јазик   6г/ 7г/ 9а, г
Математика
Елизабета Мешкова Математика 7 в 6а, б, в, г
Весна Китева Математика 7в/ 9а, б, в г
Марга Бумбароска Математика 7а/ 8а, б, в, г
Христина К. Пановска Математика  
Историја и Граѓанско образование
Ќиро Крстев Историја   6а, б, в/ 8а, б, в, г/

9а, б, в, г

Горан Чадамов Историја   6г/ 7а, б, в, г ПУ
Горан Чадамов Граѓанско   8а, б,в,г /  9a,б, в ,г / ПУ
Географија
 

Марјан Михов

Географија 6а, б, в, г / 9а, б, в, г
Изборен: Вештини на живеење   9а, б
Марија Николова Географија   7а, б, в, г/
 

Перо  Попов

Географија 8а, б, в, г / ПУ
Изборен:Истражување на родниот крај  
Биологија и Природни науки
Соња Иловска Биологија 7б, в/ 8а, б, в, г/ 9а, б, в, г
Розалија Ризова Природни науки   6 a, б, в, г / 5a, б, в, г/  ПУ
Хемија
 

Гордана Нечева

Биологија 7а, г
Хемија   8а, б, в, г/ 9а, б, в г
Физика
Христина Камчева Физика   8 а,б,в,г/ 9 а,б,в,г
Техничко образование
Стефан Богев Техничко образование   6а, б, в, г/ ПУ
Изборен: тех.образов.   8а, в, г
Информатика, програмирање и иновации
 

Марија Нешковска

Информатика  6б 6а, б, в, г/ 7а, б, в, г/ ПУ
Изборен: Програмирање  
Иновации   9а, б, в, г/ ПУ
Ликовно образовани
Ива Јосифова Ликовно   6а,б,в,г / 7а,б,в,г / 8а,б,в,г / 9а,б,в,г / ПУ
Музичко образование
 

Димитар Ивановски

Музичко образование   6a,б,в,г / 7а,б,в,г / 8а,б,в,г / IX а,б,в,г
Изборен: Танци и  
Петар Арсовски Изборен: Про. од МУ   8в, г/ ПУ
Физичко образование
Елена Дишлиевска Физичко образование 6а, б, в, г/7 а, б, в
Симон Лазороски Физичко образование   8а, б, в/ 9а, б, в, г
Андријана Василева Физичко образование   7г/ 8г/ ПУ
Етика и Запознавање со религиите
 

Сузана Митрева

Етика   7а, б, в, г / ПУ
Изборен: Запознавање со религии   ПУ
Васко Стојанов Изборен: Етика во религиите   6a, б, в, г

Copyright © 2011-2019 All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.4, from BuyNowShop.com.