Предметна настава

 

Наставници во предметна настава

 

Наставник Предмет Одд. Раков Предава во:
Македонски јазик
Марија Трајкова Македонски јазик VIIIв VI / VIII а, в, г
Олгица Младеновска Македонски јазик VII в VII a, б, в, г / VIв
Лиле Жабоска Македонски јазик VIIIб IX a, б, в, г / VIII б
Фиданка Стојановска Македонски јазик  ПУ
Странски Јазици
Славица Јаневска Англиски јазик VI VIII б,в,г / VIIа,б/ VI а,б
Ана Котева Англиски јазик I а,б,в /IV a,б,в,г / VI б
Елизабета Филипова Англиски јазик II а,б,в,г / III а,б,в / Vв
Елена Котева – Шикова Англиски јазик V а,б / ПУ
Орданчо Петров Англиски јазик IX г IX a,б,в,г / VIII а /VIIв, г
Соња Јаковлеска Француски Јазик IX в VI а,/ VII a,в,г/  VIII a, б, в, г/ IX a, б,в,г
Андријана Камчева Германски Јазик IXб VI а, б, в/ VIII а,б,в,г / VIII г,в/  IX а,б,в,г
Математика
Елизабета Мешкова Математика VI VI а,б,в / IX а,г
Весна Китева Математика VIIг VIII а,б,в,г / IX б
Марга Бумбароска Математика VII а VII a, б, в, г/ XI в
Историја и Граѓанско образование
Ќиро Крстев Историја VII a,б,в,г / IX a,г
Горан Чадамов Историја VI а,б,в, / VIIIг/ ПУ
Горан Чадамов Граѓанско VIII а,б,в,г /  IX a,б,в,г / ПУ
Географија
Марјан Михов Географија VIII а VIII а,б,в, г / IX а,б,в,г
Марјан Михов Изборен: Вештини на живеење IXб/ IXв
Бранко Јанев Географија VI а,б,в /  VII а
Бранко Јанев Изборен:Истражување на родниот крај VII г / IX a
Перо Попов Географија VIIг VII б,в,г / ПУ
Перо  Попов Изборен:Истражување на родниот крај VIIв / IXг
Биологија и Природни науки
Соња Иловска Биологија VII б VII а,б, /  VIIIа,б,в,г/

 IX а,б,в,г

Розалија Ризова Биологија VIIв,г/ ПУ
Розалија Ризова Природни науки VI a,б,в / Va,б,в/  ПУ
Хемија
Гордана Нечева Хемија  VI VII в,г  / VIII а,б,в,г /   

  IX а,б,в,г

Розалија Ризова Хемија VIII/ ПУ
Физика
Христина Камчева Физика VIII а,б,в,г/  IX а,б,в,г
Техничко образование
Стефан Богев Техничко образование VI а,б,в
Стефан Богев Изборен: тех.образов. VII a, б / VIII а,б,в  
Информатика, програмирање и иновации
Марија Кочанковска Информатика IX а VI а,б,в / VII а,б,в,г /  VI, VII-ПУ
Марија Кочанковска Изборен: Програмирање VIII в
Марија Кочанковска Иновации IX а,б,в,г /
Ликовно образовани
Ќиро Јосифов Ликовно VI а,б,в / VII а,б,в,г / VIII а,б,в,г / IX а,б,в,г / ПУ
Музичко образование
Димитар Ивановски Музичко образование VI a,б,в, / VII а,б,в,г / VIII а,б,в,г / IX а
Димитар Ивановски Изборен: Танци и народни ора VIIIб / VII a, б
 
Петар Арсовски Музичко образование IX б,в,г / Хор и оркестар / ПУ
Петар Арсовски Изборен: Проекти од музичка уметност VIII г,  ПУ
Физичко образование
Елена Дишлиевска Физичко образование VI VI а,б,в, / IX а,б,в,г
Симон Лазороски Физичко образование VII  a,б,в / VIII а,б,в,г   
Андријана Василева Физичко образование VII г
Етика и Запознавање со религиите
Сузана Митрева Етика VII а,б,в,г / ПУ /
Сузана Митрева Изборен: Запознавање со религии ПУ
Васко Стојанов Изборен: Етика во религиите VI a,б,в

Copyright © 2011-2018 All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.4, from BuyNowShop.com.